CYKL REGAT DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 2018
WAKACYJNA LIGA WINDSURFINGU

Postanowiliśmy w tym roku zmienić formułę naszych regat. Bedzie to cykl regat rozgrywanych w różnych miejscach Półwyspu Helskiego. Trasy jak zwykle będą łatwe. Będzie więcej kategorii wiekowych i lepsze nagrody:)
Mogą startować wszystkie dzieci i młodzież 8-18 lat, podzieleni na kategorie wiekowe.

PO SZCZEGÓŁY DZWOŃ DO MNIE LUB PISZ

Tutaj na WWW.WINDSURFHEL.PL znajdziesz info potrzebne do startu.

Telefon Tomek 501208461.

FEJS INFO

RELACJE Z REGAT WLW 2018

IV etap Wakacyjnej ligi windsurfingu ODDECH + BOARD SCHOOL

Regaty Wakacyjna Liga Windsurfingu edycja Oddech + Board Scool na kempingu Kaper
9 sierpnia rozegrane zostały czwarte z kolei regaty dla dzieci i młodzierzy Wakacyjnej Ligi Windsurfingu 2018.
Wiatr i tym razem dopisał, może nie tak jak na poprzednich edycjach, gdzie większość wyścigów rozegrana została w warunkach ślizgowych, ale generalnie wiało nieźle, niektórzy, Ci na większych żaglach śmigali jednak w ślizgu.
Najbardziej wietrzne miejsce w Polsce, Półwysep Helski nie zawodzi.

Tym razem startowało 42 zawodników. Wyglądało tak, jakby przyjechali tylko Ci z nich, którzy w tych regatach "coś znaczą":), dlatego wszystko przebiegało szybko i sprawnie. Sędzia znacznie wydłużył trasy regat, mimo to przez czały czas wszystko "szło" przed harmonorgamem.
Do naszych stałych sponsorów dołączyła jeszcze firma komputerowa z Białegostoku Intratel, która ufundowała plecaki Dell i myszki bezprzewodowe.
Pełna tabela wyników na www.windsurfhel.pl a poniżej zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych:

grupa A najmłodsi: Pola Radecka i Aleksander Buzuk (ODDECH)
grupa B 10 i 11 lat :Zuzanna Ołdak i Roman Saciuk (ODDECH)
grupa C 12 13 i 14 lat: Oliwia Forkun i Franciszek Babicki
grupa D 15 16 17 i 18 lat: Inka Kapica (ODDECH) i Franciszek Popławski.
Pozostali nasi medaliści: Tymoteusz Czyż, Zofia Walas, Wiktoria Walas i Lena Michaluk
Więcej relacji na fejsbuku.
Więcej informacji na stronie WINDSURFHEL.PL

III etap Wakacyjnej ligi windsurfingu
rozegrany w Kuźnicy poza nami. Mieliśmy, jako ODDECH duzo powodów do radości.
Pierwsze miejsca zajęli: Eryk Prószyński, Zosia Walas, Bartek Bisewski, drugie Lena Michaluk, trzecie Roman Saciuk i Wiktoria Walas
Więcej relacji na fejsbuku. Więcej informacji na stronie WINDSURFHEL.PL

Etap II Wakacyjnej Ligi Windsurfingu rozegrany został w Surf Point-cie na Maszoperii
Zaczęło sie od słabego wiatru. Po kilku wyścigach młodszych kategorii zaczęło wiać ślizgowo.
- film z regat 19 czerwca na Maszoperii -

5 lipca w szkole windsurfingu Easy Surf na kempingu Chałupy 6 odbyły sie pierwsze regaty Wakacyjnej Ligi Windsurfingu.
Pogoda - super wiatr około 4B NW ciepło, słońce.
Frekwencja - w zawodach we wszystkich kategoriach wystartowało 71 osób. Juz dawno na Półwyspie nie było tak licznie obsadzonych zawodów windsurfingowych. Większość uczestników była zadowolona ze startu, wiadomo w sporcie nie zawsze sie wygrywa.
Nie wszyscy jednak zdołali ukończyć zawody. Szczególnie w młodszych kategoriach wiekowych wielu zawodników nie opłynęło prawidłowo trasy.
Prawdopodobnie następne regaty w Surf Point na Maszoperii będą łatwiejsze szczególnie dla młodszych dzieci.